top of page

Wszystkie fotografie, które dla Was robię są starannie przeze mnie opracowane. Retusz i obróbka są unikatowe - moje własne. Nie nakładam na zdjęcia gotowych nakładek graficznych. Korzystam z opcji programów, na których pracuję ale zawsze jest to kombinacja w różnych konfiguracjach i nasileniu plus tylko moje indywidualne podejście i wena przelana na Wasze zdjęcia. 

Takie podejście do pracy jest głównym czynnikiem ceny moich sesji a także innych fotografów, którzy traktują swój zawód poważnie i uczciwie - praca ze zdjęciem w postprodukcji jest bardzo czasochłonna i wymaga kosztownego sprzętu oraz oprogramowania i wiedzy.

 

Sprzęt profesjonalnego fotografa różni się w cenie kilkunastokrotnie od amatorskiego a i wiedza o detalach i niuansach w pracy z modelem, zdjęciem czy sprzętem jest efektem wielu godzin / miesięcy / lat nauki i dokształcania jak i doświadczenia. Wszystko to składa się na jakość i wartość Waszych fotografii.

 

W dzisiejszych czasach każdy może kupić  lustrzankę - amatorskie aparaty można nabyć już od tysiąca zł (oczywiście nie są to aparaty dla zawodowców) ale nie każdemu się chce uczyć i nie każdy ma predyspozycje. by  fotografować :-) 

Zdjęcia trafiają do Was w formie elektronicznej, chyba, że uzgodnimy inaczej. Jeśli będziecie mieć takie życzenie to mogę je dla Was wywołać za dopłatą oraz doradzić w jakim formacie wg mnie wyglądałyby najlepiej i w co je oprawić.

 

Mieszkam w Trójmieście i tu głównie pracuję. Uważam za okolicę około 35 km wokół Gdańska i tu odległość od sesji nie ma dla mnie znaczenia. Zlecenia w miejscach znacznie oddalonych od Gdańska są możliwe lecz doliczam do ceny trasę i czas, który poświęcę na podróż.

Nie mniej zachęcam Was gorąco do fotografowania swojego życia i ludzi, którzy w nim goszczą, bo czas leci nieubłaganie i nikt Wam nie odda tych chwil, które przemijają natomiast fotografia z prawdziwego zdarzenia przywróci Wam wspomnienia, które są bezcenne :-)

ZAPRASZAM FOTOGRAFÓW  na moim poziomie lub niższym na:

WARSZTATY INDYWIDUALNE SZYTE NA MIARĘ z zakresu artystycznej fotografii ludzi w fotografii cyfrowej:

1. Jeden dzień - 700 -​

2. Dwa dni - 1000 -

     

W cenie gwarantuję profesjonalną modelkę i makijażystkę oraz szybką przekąskę ;)

Ogólnie warsztaty obejmują :

    1. Wywiad przed warsztatowy - szkicujący mi co będzie Was interesować i jakie jest wasze          zaawansowanie w temacie, oczywiście sugestie zakresowe będziemy konsultować - zwyczajnie muszę wiedzieć z czym macie problem i w którą stronę zmierzacie.

    2. Omówienie Waszych kadrów w celu poprawy błędów - troszkę teorii i zasad ważnych i                   pomocnych.

    3. Zdjęcia z modelką w studio lub w plenerze – jak się przygotować i przeprowadzić całą sesję.

    4. Postprodukcja od wyboru zdjęć do końca obróbki przynajmniej jednej fotografii - krok po kroku tak          jak ja to robię :)

    5. Pomoc przy dalszych Waszych zmaganiach przez wiadomości w mediach społecznościowych.


 

 

SESJE FOTOGRAFICZNE PRYWATNE I KOMERCYJNE:

1. FOTOGRAFIA WIZERUNKOWA / BIZNESOWA / KOMERCYJNA

          - Wycena po zapoznaniu się z potrzebami klienta .

          - pod uwagę biorę ilość zdjęć, miejsce sesji,  charakter sesji   itp. :-)

​          - 10   fotografii  w wersji elektronicznej już od                         - 800 -

 

2.   SESJA  STUDYJNA - PORTRETOWA - DO 2 OSÓB   ( +1os. - 50 - )

-   5 fotografii autorsko obrobionych i gotowych do druku               -   700 -

- 10 fotografii autorsko obrobionych i gotowych do druku               -   800 -

- 15 fotografii autorsko obrobionych i gotowych do druku               - 1000 -    

  

3.  W MIESZKANIU / SESJA PAR / Z RODZINĄ / POKOLENIOWA

-   5 fotografii autorsko obrobionych i gotowych do druku                -   700 -

- 10 fotografii autorsko obrobionych i gotowych do druku                -   800 -

- 15 fotografii autorsko obrobionych i gotowych do druku                - 1000 -  

 

​ 4.  SESJA PLENEROWA - PORTRETOWA / ŚLUBNA

- 10 fotografii autorsko obrobionych i gotowych do druku                 -   800 -

- 15 fotografii autorsko obrobionych i gotowych do druku                 - 1000 -

​ 5.  SESJA  AKT  ART

- 10  fotografii autorsko obrobionych i gotowych do druku                  - 800 -

- 15  fotografii autorsko obrobionych i gotowych do druku                - 1000 -

 

7.  ŚLUB      (  od   3000    do   5000   )

​- Sprawa pierwsza - sprawdźcie czy mam wolny termin w dniu Waszego Ślubu !

- Każda Para Młoda jest inna i z każdą ustalam szczegóły i cenę indywidualnie ale przyjęło się oferować warianty czy zestawy cenowe dotyczące dnia ślubu i wydarzeń z nim związanych

- więc i ja stworzyłam - jednak traktujcie je proszę jedynie ogólnie, jako propozycje - szkice. Każdy z Was będzie chciał realizować swoje pomysły a nie koniecznie te narzucone mu przez fotografa.

​ (szczegóły dotyczące scenariusza oraz ilości zdjęć z wesela  podlegają negocjacji)


 

 

 

Liczba fotografii   w ofercie jest liczbą deklarowaną. Jeśli zaistnieje kolejne zdjęcie, które warte będzie pracy i podejścia   do obróbki to z pewnością pracę tę podejmę - nie mogłabym spać spokojnie gdybym go nie zrobiła a byłoby ładne     ;-).

 

Do wszystkich usług - jeśli sobie życzycie - dołączam płytę z plikami w wysokiej rozdzielczości w formacie jpg. Standardowo  wybieram proporcje boków  2 x 3 ale możliwe są inne - bardzo proszę jednak o informację co do preferencji wymiarów fotografii jeszcze przed sesją. Jeśli nie potrzebujecie płyty to w wygodny sposób wysyłam gotowe już zdjęcia pocztą elektroniczną - zazwyczaj robię to w trakcie pracy - tj. gdy  Wasze zdjęcie już obrobię, wysyłam Wam, byście mogli się nim cieszyć jak najszybciej. Później  możecie, wedle własnych     fantazji, wywołać duże formaty fotografii, zdjęcia na  płótnie, fotoksiążkę lub fototapetę  czy prasowankę na t-shirt - fantazje Wasze nie muszą mieć ograniczeń - jeśli tylko znajdziecie taką usługę ;-). Jakość moich zdjęć na pewno na to pozwoli.

 

Fotografie ślubne oddaję jednocześnie na nośniku elektronicznym jak i wywołuję w formacie 10x15cm, byście mogli je obejrzeć nie męcząc oczu przy komputerze i zobaczyć jak wyglądają już na druku - łatwiej będzie Wam w ten sposób dokonać wyboru co z nimi dalej zrobić - jakie i w jaki sposób wydrukować i oprawić. Zdjęcia te oddaję Wam w  eleganckich i praktycznych pudełeczkach drewnianych z wysuwaną przykrywką, mieszczących zdjęcia o wymiarach 15x21cm lub 10x15cm w dwóch rzędach. 

 

Jeśli zaś chodzi o sesje fotograficzne czy to ślubne plenerowe czy inne studyjne - czy jeszcze inne ... umawiając się na szczegóły, omawiamy pomysły i decydujemy co robimy, w jakiej ilości za ile i na kiedy.

Czas tych sesji zależy tylko od naszej współpracy, gotowości do odprężenia czy jeśli ktoś potrzebuje skoncentrowania się. Średnio od półtorej godziny do maksymalnie trzech.

Zamówić termin i ustalić szczegóły sesji można telefonicznie lub mailowo. Dane znajdują się  w zakładce "kontakt". 

Wszystkie  zdjęcia, które oddaję są starannie przeze mnie obrobione. Nie jest możliwe oddanie fotografii nieobrobionej     gdyż pracuję na plikach RAW.

bottom of page